2. základní škola a mateřská škola, BerounParťáci pro děti a rodiče

Den prevence na Dvojce

Žáci 2. ZŠ Beroun prožili Den prevence, které pro ně připravily metodičky prevence naší školy. Zahájili jsme cvičnou evakuací celé školy. Dosáhli jsme skvělého času a celá akce proběhla bez problémů. Na stanovištích jsme se zaměřili na topografii, čtení mapy, práci s buzolou, odhad vzdálenosti a měření skoků z místa. Poznávali jsme státní symboly, sestavovali jsme puzzle a pod našimi rukami vznikaly státní znaky. Starší žáci si četli o historii naší země. Při zdravovědě jsme přenášeli raněného, obvazovali jsme simulovaná zranění, snažili jsme předvést stabilizovanou polohu. Pracovní sešity dopravní výchovy, plakáty a dopravní značky nám pomohly při učení dopravní výchovy a řešení pravidel silničního provozu. Na plakátech jsme zkoumali správné a nesprávné chování při různých sportech, pobytu v domácnostech a snažili jsme se rozklíčovat varovné signály při nebezpečí.

Žáci druhého stupně se zaměřili na duševní zdraví a situace, kdy lidé rozhodují pod tlakem. Zamýšleli se nad prevencí požárů a přiřazovali důležitá telefonní čísla IZS. Nezapomněli jsme na kyberprostor, poučovali jsme se o bezpečnosti při užívání sociálních sítí. Žáci se také snažili připravit evakuační zavazadlo, resuscitovat a zažít dopravní situace v praxi. Den bezpečí přispěl k rozvoji zdatnosti žáků, vyzkoušel zásady chování ve skupině, připomněl základy zdravovědy a poznávání okolí. Poděkování patří všem, kteří Den bezpečí na Dvojce zvládli, naučili se novým dovednostem a vyzkoušeli si své teoretické znalosti v praxi.

Mgr. Jana Šopejstalová

Mgr. Hana Kronawetterová

Den prevence na Dvojce