2. ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLABEROUN, PREISLEROVA 1335

Školní sportovní klub

Školní sportovní klub existuje na škole od června 1994, kdy bylo otevřeno nové školní sportovní hřiště. Ihned od počátku mohli žáci hřiště využívat i v odpoledních hodinách a tato praxe se dodržuje také nyní. Žáci školy si mohou nechat ve škole vystavit průkazku a po dobu docházky do školy mají hřiště k dispozici zdarma. Musí jen ohlásit svůj příchod správci areálu, aby měl přehled o množství osob na sportovišti a mohl jejich činnost koordinovat. Sportoviště může za poplatek využívat totiž i veřejnost a je hezký pohled, když jsou odpoledne všechna sportoviště obsazena.

Děti z naší školy si mohou pořídit průkazku v ředitelně (průkaz. foto a 5 Kč), dostanou průkazku a po dobu školní docházky mohou hřiště odpoledne využívat. Vždy je tam nějaké hřiště volné a podle pokynů správce, který je po celou dobu provozu přítomen, si mohou zahrát nebo zaběhat.

O víkendech je hřiště otevřeno od rána do večera a podobně je tomu i o prázdninách. Hřiště je možno si rezervovat na určitou hodinu po 16.00 u správce hřiště na čísle 311 622 572, mobil 702 071 312, možno i mailem tlach@2zsb.cz. Pronajímáme i tělocvičnu, ale v týdnu je využita denně do 22.00, k dispozici pro veřejnost je již jen o víkendech, pokud berounský Basketklub nemá dojednána utkání se svými soupeři. Informace o využití tělocvičny o víkendech má správce tělocvičny.

Školní sportovní klub se podílí na organizaci soutěží, které pořádá společně se školou. Tradiční akcí je soutěž ve skoku vysokém. V červnu pořádáme atletická utkání tříd v jednotlivých ročnících. Oblíbená jsou i školní kola floorbalových turnajů a další soutěže. Založila se tradice závodu ve šplhu TARZAN. Proběhly již tři ročníky. Snažíme se, aby děti měly možnost jít si zasportovat na pěkná sportoviště i ve svém volném čase.

Celý areál průběžně opravujeme. Poslední velkou rekonstrukcí byla oprava podlahy v tělocvičně v únoru 2020. Určitě máme nejlepší sportovní areál ze všech berounských škol. Nyní začala stavba nové tělocvičny – duben 2024.