Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktivity

Kalendář

 Leden 2020 
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Základka roku 2016 - Středočeský kraj

Školní sportovní klub

Školní sportovní klub

Školní sportovní klub existuje na škole od června 1994, kdy bylo otevřeno nové školní sportovní hřiště. Ihned od počátku mohli žáci hřiště využívat i v odpoledních hodinách a tato praxe se dodržuje také nyní. Žáci školy si mohou nechat ve škole vystavit průkazku a po dobu docházky do školy mají hřiště k dispozici zdarma. Musí jen ohlásit svůj příchod správci areálu, aby měl přehled o množství osob na sportovišti a mohl jejich činnost koordinovat. Sportoviště může za poplatek využívat totiž i veřejnost a je hezký pohled, když jsou odpoledne všechna sportoviště obsazena.

Děti z naší školy si mohou pořídit průkazku v ředitelně (průkaz. foto a 5 Kč), dostanou průkazku a po dobu školní docházky mohou hřiště odpoledne využívat. Vždy je tam nějaké hřiště volné a podle pokynů správce, který je po celou dobu provozu přítomen, si mohou zahrát nebo zaběhat.

O víkendech je hřiště otevřeno od rána do večera a podobně je tomu i o prázdninách. Hřiště je možno si rezervovat na určitou hodinu po 16.00 u správce hřiště na čísle 311 622 572 nebo hriste@2zsberoun.cz . Pronajímáme i tělocvičnu, ale v týdnu je využita denně do 22.00, k dispozici pro veřejnost je již jen o víkendech, pokud berounský Basketklub nemá dojednána utkání se svými soupeři. Informace o využití tělocvičny o víkendech má správce tělocvičny.

Školní sportovní klub se podílí na organizaci soutěží, které pořádá společně se školou. Tradičními akcemi je soutěž ve skoku vysokém a Grand Prix základních škol okresu v lehké atletice. V červnu pořádáme atletická utkání tříd v jednotlivých ročnících. Oblíbená jsou i školní kola floorbalových turnajů a další soutěže. Snažíme se, aby děti měly možnost jít si zasportovat na pěkná sportoviště i ve svém volném čase.

V letech 2004 a 2005 byla provedena rekonstrukce povrchu sportovišť za přispění MěÚ Berouna z grantu středočeského kraje. Na hlavním hřišti je nyní umělý trávník a jednom z volejbalových kurtů je umělý povrch. Je možné najednou např. provozovat čtyři volejbalové nebo dva tenisové a dva volejbalové kurty na kvalitním povrchu. V roce 2006 byly položena umělá tráva na další volejbalový kurt, možno hrát i basketbal.

V roce 2007 byla provedena generální oprava podlahy v tělocvičně, kdy byl položen víceúrovňový pružný rošt a něm nová palubová podlaha. Určitě máme nejlepší sportovní areál ze všech berounských škol.

img img img
img img img
Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet