2. ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLABEROUN, PREISLEROVA 1335

Deváťáci v divadlech

Během posledních týdnů tohoto školního roku jsme my, deváťáci, navštívili celkem tři představení v pražských divadlech.

První z nich byla Kytice, kterou jsme zhlédli 27. 5. v Národním divadle. Klasické provedení se nám velice líbilo. Národní divadlo bylo samozřejmě okouzlující, o přestávce jsme si prohlédli trigy na střeše, odkud jsme se také pokochali výhledem na večerní Prahu. Byl to skvělý zážitek.

Další divadlo, které jsme navštívili, bylo Divadlo na Vinohradech. Tam jsme 7. 6. zhlédli dopolední představení Revizor. Po pochmurné Kytici jsme tak užili jednu z nejznámějších světových komedií. U většiny z nás ale měla Kytice větší úspěch.

Naše poslední návštěva směřovala do Stavovského divadla. Zde jsme v pátek 17. 6. viděli divadelní hru Mnoho povyku pro nic od Williama Shakespeara, ovšem v moderním provedení. V tomto případě byly naše pocity velice smíšené. Kdo tuto hru znal v literární podobě, nebyl moc nadšený. Ale i tak se našly momenty, které nás pobavily. Bohužel se zde občas balancovalo na tenké hraně mezi vtipným a trapným. Ani této zkušenosti ale nelitujeme.

Jsme velice rádi, že jsme se díky paní učitelce Kostečkové mohli do těchto divadel podívat. Odnesli jsme si krásné zážitky. Pevně věřím, že v nás budou ještě dlouho rezonovat.

Autorka: Adriana Dupačová, 9.B

Devítky v pražských divadlech