2. ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLABEROUN, PREISLEROVA 1335

Hýbejte se s Teribearem 2023 – charitativní akce nadace Terezy Maxové

„Děti pomáhají dětem“ – 2. základní škola Beroun již potřetí.

V týdnu od 14. 9. do 22. 9. 2023 se přes 800 žáků naší školy a školky připojilo k charitativní akci Nadace Terezy Maxové Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem, která je pořádána již devátým rokem. V letošním školním roce se přihlásilo 27 tříd naší školy a 3 třídy z mateřské školy. Se svou třídní učitelkou či s vyučujícími tělesné výchovy vyběhly, prošly se, podpořily dobrou věc.

Děti u sebe opět měly plyšové medvědy, kteří byli symbolem podpory charitativní akce. Jejich malované verze pak zdobily všechny chodníky před hlavním vchodem školy, v sadu, před školní jídelnou, na stezce u Litavky, na Městské hoře, zkrátka všude, kde se děti pohybovaly a podporovaly tím dobrou věc. Malovaní medvědi nám budou dělat radost a připomínat, že pohyb pomáhá. Celková částka, kterou letos naše škola vzdáleně přes sponzory posílá, je 15 000 Kč. Všem třídám i vyučujícím chci tímto moc poděkovat.

Na světě je mnoho dětí, které to nemají v životě jednoduché, a já věřím, že touto cestou jim můžeme i my pomoci. Nadace Terezy Maxové v letošním ročníku vybrala před 7 000 000 Kč. Pokud Vás zajímá, jak nadaci pomáhat dál, podívejte se na www.teribear.cz.

Autorka: Mgr. Pavlína Kubná

Odkaz na foto