Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

20.05.2019

Upozornění Zájezd exkurze Berlín

K textu o exkurzi do Berlína byl přidán odkaz na fotky. Autor: Pavel Herold
20.05.2019

3. B detektivy

Při naší pravidelné návštěvě knihovny jsme se vypravili do Městské knihovny v Berouně.  Knihovnice...
16.05.2019

Plavecko běžecký pohár

13. května proběhlo okresní kolo plavecko-běžeckého poháru. Tradičně bylo pořadatelem Gymnázium V...
16.05.2019

Požární ochrana očima dětí

Soutěž Požární ochrana očima dětí již zná své vítěze. Za naši školu jsme se účastnili v několika...
15.05.2019

Poznávací výlet Berlín a okolí

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme navázali na tradici jazykově poznávacích zájezdů pro žáky 2....

19.02.2019 - Na druhé základce se střílelo


Tělocvična základní školy v Preislerově ulici se třetí únorové nedělní dopoledne již počtvrté proměnila ve vzduchovkovou střelnici. Své dovednosti přišlo poměřit rovných padesát účastníků již tradiční soutěže „Berounská vzduchovka", kterou pořádá s podporou města Klub biatlonu Beroun.

O trefu do černého se snažilo dvacet devět dětí ve čtyřech kategoriích a o něco početnější skupina dospělých. Střílelo se na závodní terče s kruhy, celkem dvě položky (2x10 ran) a součet obou pak určil výsledné pořadí. Výkony byly velmi vyrovnané a o předních pozicích mnohdy rozhodovaly pouhé milimetry.  Děti v letošním roce navíc soutěží o putovní pohár, který získá vítěz celkového pořadí ročníku - tedy únorového a prosincového kola. Termín a propozice druhého letošního kola najdete s předstihem na webu školy nebo klubu

Na medailových pozicích se umístili: mladší dívky: 1. Nella Bartáková, 2. Barbora Vykysalá, 3. Zuzana Špirková; mladší chlapci: 1. Antonín Švarc, 2. Matyáš Seidl, 3. Marek Volmut; starší dívky: 1. Tereza Krůtová 2. Kateřina Špirková, 3. Klára Lucáková; starší chlapci: 1. Filip Bečvář, 2. Viktor Vincent Szitaš, 3. Filip Seidl; dospělí: 1. Jakub Špirek, 2. Stanislav Klejna, 3. Adéla Berchová. Celkové dětské pořadí o putovní pohár pak vedou Antonín Švarc, Matyáš Seidl a Nella Bartáková.

Kompletní výsledkovou listinu najdete na webu klubu.

http://www.biatlon.banda.cz/

 

Autorka textu a foto: Hana Kunzfeldová

 


Copyright © 2010-2019  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet