Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

03.07.2019

Poslední akce tanečního kroužku

Na naší škole působí i kroužek břišních tanců. V posledním týdnu pod vedením paní učitelky...
03.07.2019

Návštěva muzea v Barnau

Kousek za naší hranicí s Bavorskem je jedna zajímavost. https://www.geschichtspark.de/cs/ Byli jsme jako...
27.06.2019

Stužkování 9. tříd - 27062019

Dnes ve čtvrtek 27. června jsme se rozloučili v sále berounského kina s žáky a žákyněmi 9. tříd. Ať...
26.06.2019

Výprava na přehradu Suchomasty

Třídy 6. C a 7. A se dnes, i když bylo velmi teplé počasí, vypravily na výlet na přehradu Suchomasty. Cílem...
26.06.2019

Pasování na čtenáře

V úterý 11. 6. 2019 se třídy 1. A, 1. B zúčastnily slavnostního Pasování na čtenáře na berounské...

04.03.2019 - Hodnocení lyžařského zájezdu


Některé výjezdní akce do zahraničí se připravují. Zájezd do Anglie a zájezd do Německa - do Berlína.

Takto hodnotí proběhlý lyžařský výcvik v Rakousku žákyně 9. ročníku Jasmína Callerová:

Lyžařský kurz Lienz 2019

Letošní lyžařský kurz 2. základní školy v Berouně, který se konal v termínu 16. - 22.2. se opravdu vydařil. Vybrané místo v rakouském městečku Lienz bylo ideální, ať už kvůli útulné atmosféře nebo možnosti výběru sjezdovek v nedalekém lyžařském středisku. Vzhledem k minulým ročníkům, kdy se lyžovalo například na Šumavě, kde to ale také nebylo špatné, všichni účastníci pocítili a též ocenili velkou změnu ve kvalitě sjezdovek, jiný přístup rakouské obsluhy v restauracích a na svazích a koneckonců i skvělý personál v našem penzionu. Od prvního dne až po den odjezdu bylo opravdu nádherné počasí a dokonce i při lyžování v lyžařském středisku Zettersfeld ve výšce až 2 200 m. n. m. jsme rozepínali bundy a sundávali mikiny, protože v klasickém zimním lyžařském oblečení se to nedalo vydržet. Bylo naprosto jasno a slunce krásně opalovalo. Z důvodu velkého rozdílu ve věku a schopnostech lyžařů a snowboarďáků byla nutná realizace dohromady 4 družstev - 3 lyžařských a 1 snowboardového. Mnoho žáků se posunulo na vyšší úroveň nebo se alespoň naučilo na lyžích stát, protože pár jedinců stálo na lyžích vůbec poprvé. Absolutní začátečníci měli velké štěstí, že mohli svou první lyži nasadit zrovna na tak krásných sjezdovkách. Kvalita zasněžených svahů byla úžasná, měli jsme široký výběr ze sjezdovek černých, červených i modrých. Nikde nebylo žádné bahno nebo holá místa, ačkoliv město sněhem zasypané nebylo. Kvalita sjezdovek byla opravdu dobrá po celý týden. Samotné ubytování bylo vyhovující, atmosféra horské chaty Gastof Lavanterhof skvělá a výhled z oken byl nádherný. Z chaty bylo vidět i na malý kostelík usazený na kopcích nad vesničkou, ke kterému se vydala menší skupinka našich žáků, převážně ze starších ročníků. Až mrazilo, jak to u kostelíka bylo krásné, výhled byl na celé městečko.
Určitě se všichni shodneme, že tento lyžařský kurz byl nejlepší za poslední dobu a že bude všem účastníkům chybět jak rakouský lid, tak krása samotného městečka Lienz a hlavně jeho parádních nekonečných sjezdovek.

4.3.2019 Jasmína Callerová

 


Copyright © 2010-2019  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet