Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

03.07.2019

Poslední akce tanečního kroužku

Na naší škole působí i kroužek břišních tanců. V posledním týdnu pod vedením paní učitelky...
03.07.2019

Návštěva muzea v Barnau

Kousek za naší hranicí s Bavorskem je jedna zajímavost. https://www.geschichtspark.de/cs/ Byli jsme jako...
27.06.2019

Stužkování 9. tříd - 27062019

Dnes ve čtvrtek 27. června jsme se rozloučili v sále berounského kina s žáky a žákyněmi 9. tříd. Ať...
26.06.2019

Výprava na přehradu Suchomasty

Třídy 6. C a 7. A se dnes, i když bylo velmi teplé počasí, vypravily na výlet na přehradu Suchomasty. Cílem...
26.06.2019

Pasování na čtenáře

V úterý 11. 6. 2019 se třídy 1. A, 1. B zúčastnily slavnostního Pasování na čtenáře na berounské...

13.05.2019 - „Čundr" 6. C


V pátek 10. května se naše třída 6. C konečně vypravila na dlouho očekávaný čundr do Višňové - Hájek. Přípravy a plány byly veliké, chtěli jsme si splnit všechna přání, která s tím naším speciálním výletem byla naplánována. Pouze počasí bylo pořád komplikované a velmi chladné, představa, že budeme spát ve stanech v mrazu, byla dost děsivá. Rozhodnutí nakonec znělo: „Jedeme".

Vyrazili jsme za velké podpory některých rodičů, kteří nám odvezli bagáž do kempu a my se zatím přesunuli vlakem do Roztok a pěšky na místo. Začal boj se stavěním stanů, protože někteří jedinci stavěli stan poprvé. Najednou stálo stanové městečko, trochu neurovnané, ale stálo. Naši velcí kamarádi z 9. A nám připravili oheň, pekly se buřty, povídalo se a připravovali jsme program na sobotu. Cílem byl výlet k „Rozvědčíkovi", oběd v místní restauraci a přesun k přívozu. Převezení přes řeku bylo pro mnohé jedince velkým dobrodružstvím. Prohlédli jsme si muzeum Oty Pavla, došli k Nezabudickému jezu a zpět přívozem na druhou stranu. Když se převezla poslední skupina, přihnala se ukrutná bouře. Nešlo a nebylo kam utéct, museli jsme se v tom nečase vydat zpět. Některé děti se hodně bály, blesky a hromy šly ze všech stran, krajina kolem Berounky vypadala strašidelně. Zvládli jsme to a došli do stanového městečka. Promočení do poslední nitky. Mokré věci se naházely do pytlů, museli jsme poopravit některé polorozbořené stany. Potom následoval táborák a nastalo loučení. Prožili jsme dny plné her, dobrodružství v krásné berounské krajině.

Jsme fakt dobrá parta. A už začneme připravovat další dobrodružství, která chceme prožít s naší třídou. Děkujeme paní asistentce Božence a paní Kováčové za příjemnou společnost a jsme si jisti, že s námi zase pojedou. Malečkovým a Puffrovým děkujeme za přepravu zavazadel. Máme opravdu výborné rodiče. A za rok - se zase sejdeme na  cestě  za novým dobrodružstvím.

Autorka: Mgr. Marie Trebulová


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2019  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet