Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

20.05.2019

Upozornění Zájezd exkurze Berlín

K textu o exkurzi do Berlína byl přidán odkaz na fotky. Autor: Pavel Herold
20.05.2019

3. B detektivy

Při naší pravidelné návštěvě knihovny jsme se vypravili do Městské knihovny v Berouně.  Knihovnice...
16.05.2019

Plavecko běžecký pohár

13. května proběhlo okresní kolo plavecko-běžeckého poháru. Tradičně bylo pořadatelem Gymnázium V...
16.05.2019

Požární ochrana očima dětí

Soutěž Požární ochrana očima dětí již zná své vítěze. Za naši školu jsme se účastnili v několika...
15.05.2019

Poznávací výlet Berlín a okolí

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme navázali na tradici jazykově poznávacích zájezdů pro žáky 2....

13.05.2019 - „Čundr" 6. C


V pátek 10. května se naše třída 6. C konečně vypravila na dlouho očekávaný čundr do Višňové - Hájek. Přípravy a plány byly veliké, chtěli jsme si splnit všechna přání, která s tím naším speciálním výletem byla naplánována. Pouze počasí bylo pořád komplikované a velmi chladné, představa, že budeme spát ve stanech v mrazu, byla dost děsivá. Rozhodnutí nakonec znělo: „Jedeme".

Vyrazili jsme za velké podpory některých rodičů, kteří nám odvezli bagáž do kempu a my se zatím přesunuli vlakem do Roztok a pěšky na místo. Začal boj se stavěním stanů, protože někteří jedinci stavěli stan poprvé. Najednou stálo stanové městečko, trochu neurovnané, ale stálo. Naši velcí kamarádi z 9. A nám připravili oheň, pekly se buřty, povídalo se a připravovali jsme program na sobotu. Cílem byl výlet k „Rozvědčíkovi", oběd v místní restauraci a přesun k přívozu. Převezení přes řeku bylo pro mnohé jedince velkým dobrodružstvím. Prohlédli jsme si muzeum Oty Pavla, došli k Nezabudickému jezu a zpět přívozem na druhou stranu. Když se převezla poslední skupina, přihnala se ukrutná bouře. Nešlo a nebylo kam utéct, museli jsme se v tom nečase vydat zpět. Některé děti se hodně bály, blesky a hromy šly ze všech stran, krajina kolem Berounky vypadala strašidelně. Zvládli jsme to a došli do stanového městečka. Promočení do poslední nitky. Mokré věci se naházely do pytlů, museli jsme poopravit některé polorozbořené stany. Potom následoval táborák a nastalo loučení. Prožili jsme dny plné her, dobrodružství v krásné berounské krajině.

Jsme fakt dobrá parta. A už začneme připravovat další dobrodružství, která chceme prožít s naší třídou. Děkujeme paní asistentce Božence a paní Kováčové za příjemnou společnost a jsme si jisti, že s námi zase pojedou. Malečkovým a Puffrovým děkujeme za přepravu zavazadel. Máme opravdu výborné rodiče. A za rok - se zase sejdeme na  cestě  za novým dobrodružstvím.

Autorka: Mgr. Marie Trebulová


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2019  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet