Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

29.06.2020

Prázdninový režim ředitelny

Pokud rodiče nebo někdo jiný potřebují něco projednat o prázdninách s vedením školy, použijte, prosím,...
29.06.2020

Rozdělení dětí do 1.tříd od 1.září

Odkaz se seznamem dětí v jednotlivých 1. třídách. Jsou uvedena pouze evidenční čísla dětí. Autor:...
23.06.2020

Parlament 1. stupně

Od září 2019 působí na naší škole parlament i na 1. stupni, který se dal jméno SOVIČKY. Parlament se...
18.06.2020

Harmonogram vydávání vysvědčení

Na tomto odkazu je harmonogram vydávání vysvědčení pro všechny třídy v dalším týdnu. Při...
16.06.2020

Vracení peněz za vodácký kurz

Žáci, kteří byli přihlášeni na vodácký kurz a platili zálohu 1000Kč a nebo plnou cenu výjezdu, dostanou...

17.06.2019 - ATLETICKÁ VŠESTRANNOST - LOKO Berou


Atletický FEJETON

V hlavní roli : Petra Špetová, Barbora Krůtová, Tereza Klimešová, Adéla Zavadilová, Vykysalá Anna, Sebastian Cihelka, Martin Slaboch, Matyáš Pospíšil, Matyáš Cihelka, Michal Krůta a Olga Moravcová jako šéf trenérka.

Výběrem nejlepších z nejlepších jsme se 12.6.2019 ocitli na stadionu LOKO Beroun, kde jsme se měli zúčastnit atletické všestrannosti nejmladšího žactva v disciplínách : běh na 50 m, skok do dálky a hod kriketovým míčkem. Úderem 9 hodiny za plného slunce, po důkladném rozcvičení v podobě atletické abecedy a rozklusání, nám začaly první disciplíny.  Jako první nastoupil Michal Krůta, který skvělým výkonem reprezentoval nejen sebe, ale též naši školu. Jeho běh připomínal ladnost běhu pštrosa, kterým si zajistil 1. místo. Souběžně nám probíhala soutěž v hodu kriketovým míčkem, kde Adélka Zavadilová hodila tak daleko, že to dlouho vypadalo na nejdelší hod soutěže. Ale co čert nechtěl, začali nám házet i děvčata z konkurenčních škol. To nás nijak nerozhodilo, ale naopak motivovalo k lepším výkonům, než jsme si mohli představit. Adrenalin zapracoval a Adélka se stala absolutní vítězkou ve skoku dalekém. Byla to taková dálka, že to skoro vypadalo na světový rekord. Již souběžně se připravoval její spolužák Matyáš Cihelka na hod kriketovým míčkem. V případě válečného konfliktu by byl Matyáš jeden z nejlepších vrhačů granátů celého válečného konfliktu. Naštěstí máme MÍR a házelo se jen kriketovým míčkem, v podání Matyáše, zcela odlišným stylem. I přes Matyášův specifický styl, nebyl hod zrovna krátký a své soupeře nečekaně zaskočil. Po lehkém občerstvení již byli připraveni borci z prvních tříd a to Petra Špetová a Sebastian Cihelka. Svých 50 m uběhli s lehkostí prvňáčků a úsměvem v cíli. Své rozběhy oba s přehledem vyhráli. Jak vypadaly výsledky konkurenčních škol, nás v tu chvíli vůbec nezajímalo. Byli jsme si jistí, že se musíme umístit velmi vysoko, né-li nejvýš. Z celého týmu sršelo zdravé sebevědomí, radost z dosažených  úspěchů a vynikající bojovná nálada. Povzbuzování našich zbývajících závodníků v podobě Matyáše Pospíšila, Terezky Klimešové, Barči Krůtové, Aničky Vykysalé, Martina Slabocha vedly ke skvělým výsledkům. Anička vystartovala v běhu na 50 m jako raketa a ani v cíli nebyla k zastavení. Zúročila své dosavadní tréninkové zkušenosti. Terka i Barča bojovaly jako lvice hodné státního znaku. Martin Slaboch se neprojevil jako slaboch, ale naopak jako silák a vytrvalec kdy dokázal svůj druhý pokus ve skoku dalekém ještě zlepšit. Závěrečný běh na 50 m Matyáš ve svém rozběhu suverénně vyhrál. Celá soutěž probíhala v úporném vedru a na přímém slunci. I přes tyto klimatické podmínky byly výkony všech našich borců obdivuhodné a zaslouží velký potlesk.

Děti mi udělaly velikou radost svým nasazením a houževnatostí a jsem moc ráda, že jsem s nimi tyto závody mohla absolvovat a přihlížet jejich výkonům. Snad i díky mé motivaci, děti dosáhly skvělého výsledku - 3. místo v absolutním pořadí všech 16 ti zúčastněných škol. Doufáme, že v příštím roce budeme o nejvyšší příčky bojovat opět.

Olga Moravcová


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet