Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

02.06.2020

Nástup dětí z 2. st. od 8. 6.

Na tomto odkazu máte informace k nástupu dětí do z 2. stupně do školních skupin od 8. června 2020. Na...
19.05.2020

Činnost školních skupin od 25. 5.

Vážení rodiče, v příloze je tabulka, ve které je rozdělení dětí z 1. st. do skupin na dopolední i...
14.05.2020

Informace k nástupu dětí 1. stupně

Na tomto odkazu jsou informace k nástupu dětí 1. stupně do školy a informace ke stravování od 25. května....
05.05.2020

Změna rozvrhu online konzultací

V souvislosti se záhájením konzultací pro 9. třídy, které slouží pro přípravu na přijímací zkoušky na...
04.05.2020

Informace MŠMT - nástup do ZŠ a MŠ

4. května byly zveřejněny pokyny z MŠMT v souvislosti s nástupem dětí do základních škol od 25. května....

23.06.2019 - Expedice Šumava


Turistický kurz naší školy

Na expedici Šumava jsme se dlouho a pečlivě připravovali. Jako přípravu podnikla naše turistická parta několik výprav do okolí Berouna, součástí přípravy byl i čundr na Berounku. To, že jsme zvolili úplně nové místo pro náš kurz, znamenalo dobré naplánování tras a veškerých akcí s tím spojených. My dospělí jsme jeli ve staré a osvědčené sestavě, nově jel pan instruktor, který však mezi nás okamžitě zapadl. Parta dětí byla tvořena již osvědčenými členy našeho seskupení.

Den „D" začal cestou směr Klatovy, kde jsme si prohlédli katakomby a pokračovali do Hojsovy Stráže. Po obědě a ubytování jsme okamžitě vyrazili do terénu. Cesta vedla do okolí naší chaty, ke starému pivovaru, který zde vařil pivo pro široké okolí. Počasí bylo nádherné, pohledy do údolí a na vršky překrásné. Šumava si nás získala.

A potom následovala výprava za výpravou. Do Železné Rudy a po stopách původního opevnění naší republiky, kde jsme došli až ke státní hranici, výprava směrem na Hamry, Brčálník, kde nás prověřila dost velká bouřka.

Nejnáročnější byly výpravy v pondělí a úterý. Lanovkou jsme se dostali na vrchol Špičáku, mnozí jeli lanovkou poprvé, ale všichni se drželi statečně. Potom jsme pokračovali na Rozvodí a k Čertovu jezeru, krásnou lesní cestou zpět na Špičák a do Železné Rudy. Bylo velké teplo, ale v šumavských lesích příjemně foukal větřík.

Další výprava vedla na Špičácké sedlo, náročnějším stoupáním na Pancíř, Můstek a zpět na Hojsovku. Zase nám přálo počasí a cestu jsme si užívali. Poslední den byl ve znamení sportu a soutěží družstev.

Večery jsme trávili módní přehlídkou, u táboráku, povídáním. Strašně rychle vše uběhlo, najednou tu bylo loučení. Nikomu se nechtělo. Mohu konstatovat, že to byla asi nejlepší expedice. Tak stmelená naše parta asi ještě nebyla, vztahy mezi menšími a velkými účastníky byly prostě dokonalé. Vždycky vyhodnocujeme nejlepšího horala a horalku, tentokrát byli nejlepší všichni. Skončila expedice Šumava. Příští rok pojedeme vodu! Sejdeme se na expedici Berounka.

Autorka: Mgr. Marie Trebulová

Odkaz na foto


Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet