Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

03.07.2019

Poslední akce tanečního kroužku

Na naší škole působí i kroužek břišních tanců. V posledním týdnu pod vedením paní učitelky...
03.07.2019

Návštěva muzea v Barnau

Kousek za naší hranicí s Bavorskem je jedna zajímavost. https://www.geschichtspark.de/cs/ Byli jsme jako...
27.06.2019

Stužkování 9. tříd - 27062019

Dnes ve čtvrtek 27. června jsme se rozloučili v sále berounského kina s žáky a žákyněmi 9. tříd. Ať...
26.06.2019

Výprava na přehradu Suchomasty

Třídy 6. C a 7. A se dnes, i když bylo velmi teplé počasí, vypravily na výlet na přehradu Suchomasty. Cílem...
26.06.2019

Pasování na čtenáře

V úterý 11. 6. 2019 se třídy 1. A, 1. B zúčastnily slavnostního Pasování na čtenáře na berounské...

23.06.2019 - Expedice Šumava


Turistický kurz naší školy

Na expedici Šumava jsme se dlouho a pečlivě připravovali. Jako přípravu podnikla naše turistická parta několik výprav do okolí Berouna, součástí přípravy byl i čundr na Berounku. To, že jsme zvolili úplně nové místo pro náš kurz, znamenalo dobré naplánování tras a veškerých akcí s tím spojených. My dospělí jsme jeli ve staré a osvědčené sestavě, nově jel pan instruktor, který však mezi nás okamžitě zapadl. Parta dětí byla tvořena již osvědčenými členy našeho seskupení.

Den „D" začal cestou směr Klatovy, kde jsme si prohlédli katakomby a pokračovali do Hojsovy Stráže. Po obědě a ubytování jsme okamžitě vyrazili do terénu. Cesta vedla do okolí naší chaty, ke starému pivovaru, který zde vařil pivo pro široké okolí. Počasí bylo nádherné, pohledy do údolí a na vršky překrásné. Šumava si nás získala.

A potom následovala výprava za výpravou. Do Železné Rudy a po stopách původního opevnění naší republiky, kde jsme došli až ke státní hranici, výprava směrem na Hamry, Brčálník, kde nás prověřila dost velká bouřka.

Nejnáročnější byly výpravy v pondělí a úterý. Lanovkou jsme se dostali na vrchol Špičáku, mnozí jeli lanovkou poprvé, ale všichni se drželi statečně. Potom jsme pokračovali na Rozvodí a k Čertovu jezeru, krásnou lesní cestou zpět na Špičák a do Železné Rudy. Bylo velké teplo, ale v šumavských lesích příjemně foukal větřík.

Další výprava vedla na Špičácké sedlo, náročnějším stoupáním na Pancíř, Můstek a zpět na Hojsovku. Zase nám přálo počasí a cestu jsme si užívali. Poslední den byl ve znamení sportu a soutěží družstev.

Večery jsme trávili módní přehlídkou, u táboráku, povídáním. Strašně rychle vše uběhlo, najednou tu bylo loučení. Nikomu se nechtělo. Mohu konstatovat, že to byla asi nejlepší expedice. Tak stmelená naše parta asi ještě nebyla, vztahy mezi menšími a velkými účastníky byly prostě dokonalé. Vždycky vyhodnocujeme nejlepšího horala a horalku, tentokrát byli nejlepší všichni. Skončila expedice Šumava. Příští rok pojedeme vodu! Sejdeme se na expedici Berounka.

Autorka: Mgr. Marie Trebulová

Odkaz na foto


Copyright © 2010-2019  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet