Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

19.03.2020

Provoz ředitelny, zápis do 1. tříd

Ředitelna je v provozu pro veřejnost (úřední hodiny) ve dnech pondělí a středa v od 8:00 do 12:00. Doklady o...
18.03.2020

Péče o děti zaměstnanců IZS

Na základě rozhodnutí hejtmanky Středočeského krajského úřadu byla naše škola - její část základní...
10.03.2020

Uzavření základních škol

Vážení rodiče, v ranních hodinách 10. 3. 2020 Ministerstvo zdravotnictví vydalo pokyn k uzavření...
10.03.2020

Poznáváme Prahu

Děti z přírodovědného kroužku se vydaly do Prahy. Již cestou vlakem jsme sledovali řeku Berounku a přírodu...
10.03.2020

Odpověď z královské kanceláře

Obdrželi jsme odpověď na vánoční přání britské královně, které zaslali žáci paní učitelky...

08.12.2019 - Družba s Realschule v Norimberku


Naše škola navazuje partnerství s norimberskou Realschule

V pátek 6. 12. jsme v naší škole přivítali velmi milou návštěvu čtyř vyučujících cizích jazyků a zástupce ředitele německé školy. Návštěvě předcházel vzájemný zájem najít partnerkou školu v zahraničí (v přijatelné vzdálenosti), která má dostatek vůle a nadšení zajistit pro své žáky a vyučující cizích jazyků pravidelná setkávání a výměnné pobyty. Pro děti není nic užitečnějšího a více motivujícího učit se cizím jazykům, nežli zažít reálnou situaci v cizí zemi nebo s rodilými mluvčími a pochopit, jak moc je v současnosti důležité aktivně znát cizí jazyk. Do projektu se budou moci zapojit děti celého 2. stupně, tedy nejen němčináři, ale i angličtináři, protože pro německé děti je také povinná angličtina, a vlastně i francouzštináři, jelikož se během roku připojí ještě třetí škola z Francie. Předpokládáme, že první výměnný pobyt proběhne příští školní rok - před námi je ještě mnoho příprav (od hledání možností spolufinancování z různých fondů po vyladění posledních detailů programu, aby si děti odnesly krásné zážitky).  Další setkání s německými kolegy bude o Velikonocích v Norimberku, kam jsme s radostí přijali pozvání. Mezitím ale ani jedna strana nebude zahálet. Rádi přivítáme žáky, kteří mají chuť se připojit, vytvoříme společně projekt, v němž se německým dětem představíme, zašleme jej do Německa a budeme se těšit, že se stejným způsobem seznámíme s německou školou a jejími žáky.

Autorka: Mgr. Katka Růžičková


Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet