Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

05.02.2020

Prvouka v 1. B

V prvouce si povídáme o lidském těle. Při skupinové práci jsme si vyzkoušeli, jak umíme lidské tělo...
03.02.2020

Vysvědčení jinak

Parlament 1.stupně Sovičky vyzval všechny žáky a učitele , aby v den vydávání pololetního vysvědčení...
27.01.2020

Beseda s myslivci

Přírodovědný kroužek se zúčastnil besedy s myslivci, která  proběhla v háji u Hořovic. Představitelé...
27.01.2020

Divadlo v družině

V pondělí 20. 1. 2020 navštívilo naší školní družinu Divadélko KOS s novou pohádkou "Pan doktor...
12.01.2020

Berounská vzduchovka 2020 1.část

V tělocvičně 2. ZŠ Beroun proběhla 12. ledna střelecká soutěž ze vzduchové pušky. Střílelo se Slaviemi...

08.12.2019 - Družba s Realschule v Norimberku


Naše škola navazuje partnerství s norimberskou Realschule

V pátek 6. 12. jsme v naší škole přivítali velmi milou návštěvu čtyř vyučujících cizích jazyků a zástupce ředitele německé školy. Návštěvě předcházel vzájemný zájem najít partnerkou školu v zahraničí (v přijatelné vzdálenosti), která má dostatek vůle a nadšení zajistit pro své žáky a vyučující cizích jazyků pravidelná setkávání a výměnné pobyty. Pro děti není nic užitečnějšího a více motivujícího učit se cizím jazykům, nežli zažít reálnou situaci v cizí zemi nebo s rodilými mluvčími a pochopit, jak moc je v současnosti důležité aktivně znát cizí jazyk. Do projektu se budou moci zapojit děti celého 2. stupně, tedy nejen němčináři, ale i angličtináři, protože pro německé děti je také povinná angličtina, a vlastně i francouzštináři, jelikož se během roku připojí ještě třetí škola z Francie. Předpokládáme, že první výměnný pobyt proběhne příští školní rok - před námi je ještě mnoho příprav (od hledání možností spolufinancování z různých fondů po vyladění posledních detailů programu, aby si děti odnesly krásné zážitky).  Další setkání s německými kolegy bude o Velikonocích v Norimberku, kam jsme s radostí přijali pozvání. Mezitím ale ani jedna strana nebude zahálet. Rádi přivítáme žáky, kteří mají chuť se připojit, vytvoříme společně projekt, v němž se německým dětem představíme, zašleme jej do Německa a budeme se těšit, že se stejným způsobem seznámíme s německou školou a jejími žáky.

Autorka: Mgr. Katka Růžičková


Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet