Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

19.03.2020

Provoz ředitelny, zápis do 1. tříd

Ředitelna je v provozu pro veřejnost (úřední hodiny) ve dnech pondělí a středa v od 8:00 do 12:00. Doklady o...
18.03.2020

Péče o děti zaměstnanců IZS

Na základě rozhodnutí hejtmanky Středočeského krajského úřadu byla naše škola - její část základní...
10.03.2020

Uzavření základních škol

Vážení rodiče, v ranních hodinách 10. 3. 2020 Ministerstvo zdravotnictví vydalo pokyn k uzavření...
10.03.2020

Poznáváme Prahu

Děti z přírodovědného kroužku se vydaly do Prahy. Již cestou vlakem jsme sledovali řeku Berounku a přírodu...
10.03.2020

Odpověď z královské kanceláře

Obdrželi jsme odpověď na vánoční přání britské královně, které zaslali žáci paní učitelky...

17.12.2019 - 5. A a předvánoční Praha


Předvánoční Praha a pořad ve Štefánikově hvězdárně na Petříně "Země jako planeta"

V pondělí 16.prosince jsme se vydali ráno rychlíkem z hlavního nádraží v Berouně do Prahy. Vystoupili jsme na Smíchovském nádraží, s jedním přestupem jsme se dopravili na stanici metra Staroměstská, kde jsme vystoupali po schodech ven do krásného slunečného počasí. Z Kaprovy ulice jsme došli Křižovnickou až ke Karlovou mostu, kde jsme se na Křižovnickém náměstí vyfotili s Karlem IV. v nadživotní velikosti, o kterém si právě povídáme při Vlastivědě. Z mostu jsme nakrmili několika rohlíky a houskami racky, kteří nalétávají do velké blízkosti a sousta si chytají ve vzduchu, takže máte možnost si je velmi zblízka v pohybu prohlédnout. Prošli jsme přes most, prohlédli si sochy svatých a pokochali jsme se malebným panoramatem, které tento pohled nabízí. Pro skalní příznivce rychlého občerstvení jsme přibrzdili v Mostecké ulici u McDonald´s, kde si pár dětí zpestřilo svačinu od maminek a tatínků ;-). Na Malostranském náměstí jsme nasedli na tramvaj a dopravili se na Újezd, odkud jsme se lanovkou nechali vytáhnout  na Petřín přímo ke hvězdárně. Tady už na nás čekala velmi vstřícná a znalostmi o vesmíru vybavená paní průvodkyně. Nejprve nám pustila projekci a poté s námi na různá témata trpělivě diskutovala a odpovídala na otázky. Vede při hvězdárně astronomický kroužek pro pražské děti, takže mohla i dobře posoudit, že děti z naší třídy mají dobré znalosti a dávají zajímavé otázky. Obdivovala je a také ji to s námi bavilo. Téma "Vesmír" se vyskytuje v letošním učivu Přírodovědy 5.ročníku a názvy planet jsou názvy našich třídních týmů, ve kterých soutěžíme. Viděli jsme dvě kopule hvězdárny s různorodými dalekohledy, ze kterých jsme si například prohlíželi ve velkém detailu náhodné návštěvníky vzdálené Petřínské rozhledny a dozvěděli jsme se řadu praktických věcí. Nakonec jsme si prohlédli stálou expozici, v jejím rámci vyzkoušeli různé interaktivní činnosti, osahali a potěžkali jsme různé druhy meteoritů. Kdo chtěl, koupil si nějaký suvenýr - například 3D pohlednice vesmírných těles a mlhovin. Z kopce s úžasným výhledem na naše hlavní město jsme se dolů dostali zase lanovkou. Pokračovali jsme tramvají na Smíchovské nádraží, odkud jsme se vrátili do Berouna pro změnu jinou krajinou než kolem Berounky a to zastávkovým vlakem přes Rudnou. Výlet jsme si krásně užili, škoda, že pár dětí ze třídy s námi kvůli nemocem nemohlo jet. Vynahradí si to jindy, protože určitě ještě něco podobného podnikneme.

 


Iveta Sokol Vilhelmová, třídní učitelka


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet