Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

12.01.2020

Berounská vzduchovka 2020 1.část

V tělocvičně 2. ZŠ Beroun proběhla 12. ledna střelecká soutěž ze vzduchové pušky. Střílelo se Slaviemi...
07.01.2020

Prevence požární ochrany

Na naší škole se věnujeme prevenci požární ochrany. Pracujeme s obrázky, odbornými publikacemi i vlastními...
06.01.2020

Berounská vzduchovka 2020

V neděli 12. ledna pokračuje seriál střeleckých soutěží na naší škole. Veškeré informace jsou v...
20.12.2019

Vánoční dílna pro nemocnici

Ve středu 4. prosince se po vyučování v učebně výtvarné výchovy postupně sešlo přibližně 50 žáků 2....
20.12.2019

Předvánoční Praha

Ve středu 18. prosince si 7.B, část 7.A a několik žáků 8.B užilo výlet do předvánoční Prahy. Zde jsou...

18.12.2019 - Přání pro anglickou královnu


Vánoční přání pro anglickou královnu

Během pobytu s evropskými učiteli na Maltě jsem si vyslechla vyprávění polské učitelky, která se svými žáky před lety posílala narozeninové přání královně Alžbětě II. K jejich velkému překvapení a radosti jim královna nechala poslat děkovný dopis zpět.

Se žáky sedmých tříd jsme minulý týden plánovali tvoření anglických vánočních přání pro rodinu a přátele, když ve skupině 7. C zaznělo: Napíšeme královně! A tak se začalo.

Nejprve jsme si vymysleli, co všechno chceme popřát a jak o sobě také trochu něco napsat. Při hledání adresy jsme narazili na webovou stránku, která krok za krokem radí, jak správně královnu oslovit, jak dopis rozložit a ukončit. Byl zde dokonce i návrh, jak přeložit dopisní papír. Dílo se povedlo. Vyfotili jsme se před stromečkem, děvčata ozdobila dopisní papír a Terezka svým krásně úhledným písmem vše přepsala.

Přání je odesláno a nám zbývá si přát, aby v pořádku dorazilo k rukám samotné královny.

Přikládám pár fotek z tvoření vánočních přání pro rodinu.

Autorka: Ing.Pavla Reschová

 

 


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet