Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

19.03.2020

Provoz ředitelny, zápis do 1. tříd

Ředitelna je v provozu pro veřejnost (úřední hodiny) ve dnech pondělí a středa v od 8:00 do 12:00. Doklady o...
18.03.2020

Péče o děti zaměstnanců IZS

Na základě rozhodnutí hejtmanky Středočeského krajského úřadu byla naše škola - její část základní...
10.03.2020

Uzavření základních škol

Vážení rodiče, v ranních hodinách 10. 3. 2020 Ministerstvo zdravotnictví vydalo pokyn k uzavření...
10.03.2020

Poznáváme Prahu

Děti z přírodovědného kroužku se vydaly do Prahy. Již cestou vlakem jsme sledovali řeku Berounku a přírodu...
10.03.2020

Odpověď z královské kanceláře

Obdrželi jsme odpověď na vánoční přání britské královně, které zaslali žáci paní učitelky...

18.12.2019 - Přání pro anglickou královnu


Vánoční přání pro anglickou královnu

Během pobytu s evropskými učiteli na Maltě jsem si vyslechla vyprávění polské učitelky, která se svými žáky před lety posílala narozeninové přání královně Alžbětě II. K jejich velkému překvapení a radosti jim královna nechala poslat děkovný dopis zpět.

Se žáky sedmých tříd jsme minulý týden plánovali tvoření anglických vánočních přání pro rodinu a přátele, když ve skupině 7. C zaznělo: Napíšeme královně! A tak se začalo.

Nejprve jsme si vymysleli, co všechno chceme popřát a jak o sobě také trochu něco napsat. Při hledání adresy jsme narazili na webovou stránku, která krok za krokem radí, jak správně královnu oslovit, jak dopis rozložit a ukončit. Byl zde dokonce i návrh, jak přeložit dopisní papír. Dílo se povedlo. Vyfotili jsme se před stromečkem, děvčata ozdobila dopisní papír a Terezka svým krásně úhledným písmem vše přepsala.

Přání je odesláno a nám zbývá si přát, aby v pořádku dorazilo k rukám samotné královny.

Přikládám pár fotek z tvoření vánočních přání pro rodinu.

Autorka: Ing.Pavla Reschová

 

 


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet