Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

12.01.2020

Berounská vzduchovka 2020 1.část

V tělocvičně 2. ZŠ Beroun proběhla 12. ledna střelecká soutěž ze vzduchové pušky. Střílelo se Slaviemi...
07.01.2020

Prevence požární ochrany

Na naší škole se věnujeme prevenci požární ochrany. Pracujeme s obrázky, odbornými publikacemi i vlastními...
06.01.2020

Berounská vzduchovka 2020

V neděli 12. ledna pokračuje seriál střeleckých soutěží na naší škole. Veškeré informace jsou v...
20.12.2019

Vánoční dílna pro nemocnici

Ve středu 4. prosince se po vyučování v učebně výtvarné výchovy postupně sešlo přibližně 50 žáků 2....
20.12.2019

Předvánoční Praha

Ve středu 18. prosince si 7.B, část 7.A a několik žáků 8.B užilo výlet do předvánoční Prahy. Zde jsou...

18.12.2019 - Deváťáci v Praze


Předvánoční Praha a návštěva Staroměstské radnice

12. 12. třídy 9. A a 9. B vyjely vlakem do předvánoční Prahy. Z Hlavního nádraží jsme se vydali k Prašné bráně a odtud na Staroměstské náměstí. S rychlonohými deváťáky jsme to prošli za chvilku a tak nám vybyl čas na prohlídku vánočního stromu, stánků i ochutnávku horkých kaštanů ještě před samotnou návštěvou Staroměstské radnice. V 10:30 se nás již ujala paní průvodkyně a vedla nás vzhůru do gotické radniční kaple stavěné hutí Petra Parléře. Následoval sestup do sklepních prostor, kde jsme se přesunuli časem zpět do 14 století, tedy do doby, kdy se připojovaly a dostavovaly domy celého radničního komplexu. Dokázali jsme si představit rušnou ulici, ledové kvádry i vězně v hladomorně. Po skvělé komentované prohlídce jsme již bez doprovodu vystoupali rekonstruovanou věží až na její ochoz. Výhledy na celou Prahu a její památky z výšky téměř 70 m byly úchvatné. Výlet jsme ukončili rozchodem na Václavském náměstí, kde proběhlo nezbytné prohlížení obchodů a nakupování dárků a jídla.

Autorky: P. Reschová a H. Pinkasová


Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet