Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

19.03.2020

Provoz ředitelny, zápis do 1. tříd

Ředitelna je v provozu pro veřejnost (úřední hodiny) ve dnech pondělí a středa v od 8:00 do 12:00. Doklady o...
18.03.2020

Péče o děti zaměstnanců IZS

Na základě rozhodnutí hejtmanky Středočeského krajského úřadu byla naše škola - její část základní...
10.03.2020

Uzavření základních škol

Vážení rodiče, v ranních hodinách 10. 3. 2020 Ministerstvo zdravotnictví vydalo pokyn k uzavření...
10.03.2020

Poznáváme Prahu

Děti z přírodovědného kroužku se vydaly do Prahy. Již cestou vlakem jsme sledovali řeku Berounku a přírodu...
10.03.2020

Odpověď z královské kanceláře

Obdrželi jsme odpověď na vánoční přání britské královně, které zaslali žáci paní učitelky...

18.12.2019 - Deváté třídy v Praze


Předvánoční Praha a návštěva Staroměstské radnice

12. 12. třídy 9. A a 9. B vyjely vlakem do předvánoční Prahy. Z Hlavního nádraží jsme se vydali k Prašné bráně a odtud na Staroměstské náměstí. S rychlonohými deváťáky jsme to prošli za chvilku a tak nám vybyl čas na prohlídku vánočního stromu, stánků i ochutnávku horkých kaštanů ještě před samotnou návštěvou Staroměstské radnice. V 10:30 se nás již ujala paní průvodkyně a vedla nás vzhůru do gotické radniční kaple stavěné hutí Petra Parléře. Následoval sestup do sklepních prostor, kde jsme se přesunuli časem zpět do 14 století, tedy do doby, kdy se připojovaly a dostavovaly domy celého radničního komplexu. Dokázali jsme si představit rušnou ulici, ledové kvádry i vězně v hladomorně. Po skvělé komentované prohlídce jsme již bez doprovodu vystoupali rekonstruovanou věží až na její ochoz. Výhledy na celou Prahu a její památky z výšky téměř 70 m byly úchvatné. Výlet jsme ukončili rozchodem na Václavském náměstí, kde proběhlo nezbytné prohlížení obchodů a nakupování dárků a jídla.

P. Reschová a H. Pinkasová

Odkaz na foto

 


Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet