Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

05.02.2020

Prvouka v 1. B

V prvouce si povídáme o lidském těle. Při skupinové práci jsme si vyzkoušeli, jak umíme lidské tělo...
03.02.2020

Vysvědčení jinak

Parlament 1.stupně Sovičky vyzval všechny žáky a učitele , aby v den vydávání pololetního vysvědčení...
27.01.2020

Beseda s myslivci

Přírodovědný kroužek se zúčastnil besedy s myslivci, která  proběhla v háji u Hořovic. Představitelé...
27.01.2020

Divadlo v družině

V pondělí 20. 1. 2020 navštívilo naší školní družinu Divadélko KOS s novou pohádkou "Pan doktor...
12.01.2020

Berounská vzduchovka 2020 1.část

V tělocvičně 2. ZŠ Beroun proběhla 12. ledna střelecká soutěž ze vzduchové pušky. Střílelo se Slaviemi...

20.12.2019 - Předvánoční Praha


Ve středu 18. prosince si 7.B, část 7.A a několik žáků 8.B užilo výlet do předvánoční Prahy. Zde jsou zprávy a dojmy od několika zúčastněných:

 

Ve středu 18. 12. jsme se vypravili do hlavního města Prahy. Sraz jsme měli u hlavního vchodu školy. Autobus přijel v 8 hodin a cesta trvala hodinu.

Přijeli jsme k řece Vltavě a tam jsme čekali na paní průvodkyni. Mezitím jsme se mohli jít podívat na metronom. Když paní průvodkyně přišla, vyrazili jsme k lodi, která nás provezla po Vltavě. Dále jsme pokračovali na Mánesův most, ze kterého byl vidět Pražský hrad. Procházeli jsme se po Praze a zavítali jsme i do kostela, kde bylo vystaveno Jezulátko. To má spoustu oblečků, ale v době naší návštěvy bylo nahé, což není moc obvyklé. Také jsme šli po Karlově mostě, na němž je 30 barokních soch. Prošli jsme Klementinem, kde jsme viděli Astronomickou věž, a potom jsme prošli kolem Městské knihovny. Podívali jsme se na pražský orloj a šli jsme na staroměstské náměstí, kde jsme dostali rozchod po trzích. Trhy byly krásné.

Sešli jsme se u vánočního stromu a vyrazili na metro. Metrem jsme se dostali na Smíchovské nádraží a jeli jsme zpět do Berouna. Tento výlet se mi moc líbil.

Adriana Dupačová, Linda Malleková - 7.B

 

Ráno jsme se shromáždili před školou, nasedli do autobusu a jeli do Prahy. Protože jsme přijeli dřív, mohli jsme se jít podívat na metronom. Potom jsme se setkali s průvodkyní, která nás doprovodila na plavbu lodí po Vltavě. Při plavbě jsme pozorovali vánoční Prahu a u toho jedli cukroví. Cesta byla pěkná. Po plavbě jsme se šli podívat na památky našeho hlavního města. Díky naší průvodkyni jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Viděli jsme Pražský hrad, kostel s Jezulátkem, Karlův most, Klementinum a orloj na Staroměstském náměstí, kde také byly vánoční trhy. Tématem letošních trhů byli andělé. Když jsme se sešli u vánočního stromu, šli jsme na metro. Na Smíchovském nádraží jsme nasedli do vlaku a jeli do Berouna. Tam pak skončil náš výlet, který jsme si moc užili.

Lucie Tuková, Kateřina Špirková a Klára Lucáková, 7.A


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet