Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

20.10.2019

Pišqworky - školní kolo

V pátek 18. 10. 2019 se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže v pišqworkách. Žáci osmých a...
20.10.2019

Beseda s Městskou policií Beroun

18. října jsme přivítali pracovníky Městské policie Beroun na besedu se žáky. Velitel Alexandr Scherber a...
18.10.2019

Erasmus Day na naší škole

V rámci evropských dní - Erasmus Days jsme si pro prezentování našeho projektu vybrali čtvrtek 10. 10....
15.10.2019

Florbalový turnaj mladšího žactva

V úterý 15. října se konal florbalový turnaj v Králově Dvoře. Jednalo se o turnaj mladších žáků....
15.10.2019

Florbalový kroužek

V pátek se vždy po vyučování scházejí členové florbalového kroužku a hrají a hrají. Kroužek vede pan...

31.05.2012 - Evakuace školy, hasičské cvičení


Máme jako škola velmi úzkou spolupráci s hasiči z berounského útvaru. Cvičení bylo připravováno s měsíčním předstihem. Dnes jsme provedli kontrolu chování učitelů i dětí ze základní školy v případě požáru. Po velmi důkladném přípravném rozhovoru a "zakouření" části školy hasiči jsme vyhlásili evakuaci školy beze zmínky o cvičení a vytočili linku "112". Musím pochválit všechny děti a učitele školy, evakuaci zvládli naprosto perfektně - do tří minut vyklidili všichni třídy a stáli nastoupeni na školním stadionu a učitelé zjišťovali počty žáků. Dva scházeli, po domluvě s velitelem hasičů byli "zapomenuti" na záchodě v druhém patře a hasiči, pro které se jednalo o ostrý výjezd - je museli nalézt a "zachránit" pomocí vyváděcích masek napojených na jejich dýchací přístroje na zádech.

Závěr: některá poučení pro nás jako učitele, protože jiné je chování při cvičení a jiné při ostré evakuaci. Hasiči nás pochválili a sami si také udělali poznámky pro další podobná cvičení. Dostali jsme od nich pochvaly za dnešek i rady do budoucna. Rozbilo se jedno okno, ukopl jeden palec a získali jsme všichni nějakou novou zkušenost, žáci si vyzkoušeli vyváděcí masky pro záchranu osob ze zakouřených prostor.

Autor: Pavel Herold


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2019  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet