Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

06.08.2019

Letní soustředění biatlonu

Na škole působí biatlonový kroužek a 15 kluků a holek se momentálně připravuje na podzimní závody v...
25.07.2019

Informační dopis ke šk. roku 19/20

Informační dopis k novému školnímu roku bude rozeslán rodičům po 15. 8. 2019. Pavel Herold
25.07.2019

Příměstský tábor 2019

V červenci proběhl ve škole a hlavně na školních sportovištích, ale i ve městě, příměstský tábor....
03.07.2019

Poslední akce tanečního kroužku

Na naší škole působí i kroužek břišních tanců. V posledním týdnu pod vedením paní učitelky...
03.07.2019

Návštěva muzea v Barnau

Kousek za naší hranicí s Bavorskem je jedna zajímavost. https://www.geschichtspark.de/cs/ Byli jsme jako...

31.05.2012 - Evakuace školy, hasičské cvičení


Máme jako škola velmi úzkou spolupráci s hasiči z berounského útvaru. Cvičení bylo připravováno s měsíčním předstihem. Dnes jsme provedli kontrolu chování učitelů i dětí ze základní školy v případě požáru. Po velmi důkladném přípravném rozhovoru a "zakouření" části školy hasiči jsme vyhlásili evakuaci školy beze zmínky o cvičení a vytočili linku "112". Musím pochválit všechny děti a učitele školy, evakuaci zvládli naprosto perfektně - do tří minut vyklidili všichni třídy a stáli nastoupeni na školním stadionu a učitelé zjišťovali počty žáků. Dva scházeli, po domluvě s velitelem hasičů byli "zapomenuti" na záchodě v druhém patře a hasiči, pro které se jednalo o ostrý výjezd - je museli nalézt a "zachránit" pomocí vyváděcích masek napojených na jejich dýchací přístroje na zádech.

Závěr: některá poučení pro nás jako učitele, protože jiné je chování při cvičení a jiné při ostré evakuaci. Hasiči nás pochválili a sami si také udělali poznámky pro další podobná cvičení. Dostali jsme od nich pochvaly za dnešek i rady do budoucna. Rozbilo se jedno okno, ukopl jeden palec a získali jsme všichni nějakou novou zkušenost, žáci si vyzkoušeli vyváděcí masky pro záchranu osob ze zakouřených prostor.

Autor: Pavel Herold


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2019  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet