Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

29.06.2020

Prázdninový režim ředitelny

Pokud rodiče nebo někdo jiný potřebují něco projednat o prázdninách s vedením školy, použijte, prosím,...
29.06.2020

Rozdělení dětí do 1.tříd od 1.září

Odkaz se seznamem dětí v jednotlivých 1. třídách. Jsou uvedena pouze evidenční čísla dětí. Autor:...
23.06.2020

Parlament 1. stupně

Od září 2019 působí na naší škole parlament i na 1. stupni, který se dal jméno SOVIČKY. Parlament se...
18.06.2020

Harmonogram vydávání vysvědčení

Na tomto odkazu je harmonogram vydávání vysvědčení pro všechny třídy v dalším týdnu. Při...
16.06.2020

Vracení peněz za vodácký kurz

Žáci, kteří byli přihlášeni na vodácký kurz a platili zálohu 1000Kč a nebo plnou cenu výjezdu, dostanou...

31.05.2012 - Evakuace školy, hasičské cvičení


Máme jako škola velmi úzkou spolupráci s hasiči z berounského útvaru. Cvičení bylo připravováno s měsíčním předstihem. Dnes jsme provedli kontrolu chování učitelů i dětí ze základní školy v případě požáru. Po velmi důkladném přípravném rozhovoru a "zakouření" části školy hasiči jsme vyhlásili evakuaci školy beze zmínky o cvičení a vytočili linku "112". Musím pochválit všechny děti a učitele školy, evakuaci zvládli naprosto perfektně - do tří minut vyklidili všichni třídy a stáli nastoupeni na školním stadionu a učitelé zjišťovali počty žáků. Dva scházeli, po domluvě s velitelem hasičů byli "zapomenuti" na záchodě v druhém patře a hasiči, pro které se jednalo o ostrý výjezd - je museli nalézt a "zachránit" pomocí vyváděcích masek napojených na jejich dýchací přístroje na zádech.

Závěr: některá poučení pro nás jako učitele, protože jiné je chování při cvičení a jiné při ostré evakuaci. Hasiči nás pochválili a sami si také udělali poznámky pro další podobná cvičení. Dostali jsme od nich pochvaly za dnešek i rady do budoucna. Rozbilo se jedno okno, ukopl jeden palec a získali jsme všichni nějakou novou zkušenost, žáci si vyzkoušeli vyváděcí masky pro záchranu osob ze zakouřených prostor.

Autor: Pavel Herold


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet