Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

26.06.2019

Výprava na přehradu Suchomasty

Třídy 6. C a 7. A se dnes, i když bylo velmi teplé počasí, vypravily na výlet na přehradu Suchomasty. Cílem...
26.06.2019

Pasování na čtenáře

V úterý 11. 6. 2019 se třídy 1. A, 1. B zúčastnily slavnostního Pasování na čtenáře na berounské...
24.06.2019

Škola v přírodě - Den čtvrtý

Dnes jsme se vydali za pokladem Černého rytíře. Museli jsme ho vystopovat, vyluštit šifru a správnou část...
23.06.2019

Expedice Šumava

Turistický kurz naší školy Na expedici Šumava jsme se dlouho a pečlivě připravovali. Jako přípravu...
22.06.2019

Nálezy červen

Rodiče a děti, na tomto odkazu jsou posbírané věci po škole. Možná ještě něco přibude. Máme také...

10.10.2013 - Naši žáci s KRISTOFFEM v Anglii


Ve dnech 29.září až 4. října .-17. 2013 se zúčastnili žáci školy naučného a poznávacího pobytu ve Velké Británii.

 

Účastníci cesty měli možnost si prozkoušet své dosavadní znalosti z anglického jazyka v běžných každodenních situacích počínaje běžnou konverzací v rodinách, kde byli ubytováni, jakož i ověřit si své reakce během dne, poznat zvyky země a navštívit nejznámější místa, o kterých do té doby slyšeli jen z výkladu vyučujících, pokud to bylo díky omezeným

časovým možnostem možné.

 

Žáci cestovali pohodlným autokarem přes Německo, Belgii, Francii, z francouzského Calais pak trajektem na ostrovy Velké Británie do Doveru a zamířili na jih Anglie do Brightonu.

Brighton je jedno z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přímořských měst, kulturní, umělecké a sportovní centrum celé jižní Anglie.

Prošli se uličkami čtvrti The Lanes, navštívili Sea Life Centre - akvarium s mnoha druhy mořských ryb a živočichů, skleněný tunel se žraloky, Palace Pier - přístavní molo s mnoha zábavnými atrakcemi a oblázkovou pláž.

Žáci rovněž měli možnost vidět Arundel Castle, velkolepý středověký hrad z 11. stol, který je často popisován jako menší Windsor Castle, (proslulé sídlo královny) a je druhým největším hradem Anglie.

V Portsmouth, kde se nacházejí historické doky s budovam i z 18. století, si prohlédli slavnou HMS Victory, vlajkovou loď lorda Nelsona z bitvy u Trafalgaru.

V Hastings, které bývalo rybářskou a pašeráckou vesnicí a dnes oblíbené přímořské létovisko,

žáci navštívili Smuggler´s Adventure - pašerácké jeskyně, bludiště tunelů, tmavých jeskyní a chodeb.

Neminula je příjemná procházka po bílých křídových útesech Beachy Head a Seven Sisters, ve výšce asi 120 m nad mořem, cca 3 km podél mořského pobřeží s výhledem na červený maják, jedno z míst, kde se točil slavný Harry Potter.

Svou poznávací cestu završili v hlavním městě Londýně. Měli možnost vidět toto město ze známého kola London Eye, shlédli překrásně natočený 4D film o Londýně, viděli Big Ben, budovy parlamentu, Whitehall, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Piccadilly Circus, Hyde Park,  projeli se po Temži, svezli se metrem i novou, pro olympijské hry postavenou Emirates Air-line - lanovkou přes Temži.

Své zážitky dokumentovali snímky, které jim budou ještě dlouho jejich cestu připomínat.

Žákům se naučně poznávací cesta velice líbila a rádi by jeli znovu.

 

 

 

 

Zpracovala: Mgr.Pavla Lipovčanová

 


Copyright © 2010-2019  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet