Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

29.06.2020

Prázdninový režim ředitelny

Pokud rodiče nebo někdo jiný potřebují něco projednat o prázdninách s vedením školy, použijte, prosím,...
29.06.2020

Rozdělení dětí do 1.tříd od 1.září

Odkaz se seznamem dětí v jednotlivých 1. třídách. Jsou uvedena pouze evidenční čísla dětí. Autor:...
23.06.2020

Parlament 1. stupně

Od září 2019 působí na naší škole parlament i na 1. stupni, který se dal jméno SOVIČKY. Parlament se...
18.06.2020

Harmonogram vydávání vysvědčení

Na tomto odkazu je harmonogram vydávání vysvědčení pro všechny třídy v dalším týdnu. Při...
16.06.2020

Vracení peněz za vodácký kurz

Žáci, kteří byli přihlášeni na vodácký kurz a platili zálohu 1000Kč a nebo plnou cenu výjezdu, dostanou...

29.09.2014 - Mirakulum poprvé


Mirakulum - jednodenní zážitkový výlet 27. 9. 2014

Zábavný park Mirakulum byl cílem jednodenního zážitkového výletu spolku Bobříkov ze Stašova. Padesát účastníků ze Stašova, Berouna i Rudné se sešlo v sobotu ráno 27. 9. 2014 v dobré náladě a společně jsme vyrazili směr Milovice. Počasí nám přálo a my jsme prožili den zábavy v prosluněné přírodě.

Mirakulum je největší park zábavy pro děti i rodiče v republice. Po vstupu Vás uvítají obří trampolíny pro děti, které dokáží dovádět stále dokola. Navazuje obří Lanové centrum pro malé i velké a také odvážné, protože se pohybujete v několika metrech nad zemí. Obří houpačky v různých variantách potěší opět každého návštěvníka. Bludiště podzemní i nadzemní umožňují dětem zažít napětí i trochu strachu a především dobrou orientaci ve tmě nebo s malým osvětlením baterek. Děti ve tmě křičí, straší se, hecují, ale rozhodně se pobaví. Hrad je fascinující mnohostranným využitím prolézání, podlézání, běhání, skluzavek i v překonání několika pater výškového rozdílu. Děti jsou jak v mraveništi, neustále pobíhají a hledají nové cesty úniku. Pro starší děti i rodiče je jistě lákadlem tankodrom. Už jen nástup do tanku prožíváte s očekáváním, co bude následovat, natož když se ten kolos rozjede, za hromského zvuku. Přítomní chlapci byli úplně nadšení jízdou a říkali, že to bylo super.

Přiblížil se čas oběda, který je možné v parku prožít na mnoha přírodních místech se širokou nabídkou teplých i studených, sladkých i slaných pokrmů. Zmrzlina na závěr je taktéž k dispozici v široké nabídce.

Země prasátka Pigy je určena těm nejmenším návštěvníkům a také se mají na co těšit. Roztomilý hrad, plný průlezů a výlezu, překonání výšky pomocí lanových pater a nakonec roztomilý úsměv prcka z věžičky na hradě. Lanové centrum pro nejmenší, je prvním setkáním pohybu po lanech, děti si zkusí různé varianty průchodu. Houpačky několika tvarů, mini trampolína i závěsné koše, kde se pobaví i rodiče se svými ratolestmi.

Program v parku je doplněn několika odpoledními vystoupeními, my jsme navštívili výcvik psů a bylo na co se dívat. Poslušnost pejsků i odvahu psovodů děti sledovaly s velkým zájmem i napětím. Hon na zloděje, proskakování hořícího rámu a chycení útočníka. Poutavá hodinová ukázka práce člověka se zvířetem v Amfiteátru. Následovala prohlídka Mini ZOO, pobíhání dětských návštěvníků mezi kozičkami je dobrodružné pro děti, pro zvířátka již méně. Nakonec Lesní stezka se zajímavými a naučnými úkoly.

V parku se můžete pohybovat opravdu celý den a nudit se rozhodně nebudete, obzvláště v případě krásného počasí, což se vydařilo nám. Děti i rodiče odjížděli nadšení s příslibem, že se do parku určitě vrátí.

Náš jednodenní zážitkový výlet se vydařil. Děkujeme všem účastníkům, dozorujícím rodičům i naší domovské obci Stašov za finanční podporu, díky níž jsme si užili den zábavy i poznání.

Autorka: Renata Vacková


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet