Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

20.10.2019

Pišqworky - školní kolo

V pátek 18. 10. 2019 se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže v pišqworkách. Žáci osmých a...
20.10.2019

Beseda s Městskou policií Beroun

18. října jsme přivítali pracovníky Městské policie Beroun na besedu se žáky. Velitel Alexandr Scherber a...
18.10.2019

Erasmus Day na naší škole

V rámci evropských dní - Erasmus Days jsme si pro prezentování našeho projektu vybrali čtvrtek 10. 10....
15.10.2019

Florbalový turnaj mladšího žactva

V úterý 15. října se konal florbalový turnaj v Králově Dvoře. Jednalo se o turnaj mladších žáků....
15.10.2019

Florbalový kroužek

V pátek se vždy po vyučování scházejí členové florbalového kroužku a hrají a hrají. Kroužek vede pan...

29.09.2014 - Mirakulum poprvé


Mirakulum - jednodenní zážitkový výlet 27. 9. 2014

Zábavný park Mirakulum byl cílem jednodenního zážitkového výletu spolku Bobříkov ze Stašova. Padesát účastníků ze Stašova, Berouna i Rudné se sešlo v sobotu ráno 27. 9. 2014 v dobré náladě a společně jsme vyrazili směr Milovice. Počasí nám přálo a my jsme prožili den zábavy v prosluněné přírodě.

Mirakulum je největší park zábavy pro děti i rodiče v republice. Po vstupu Vás uvítají obří trampolíny pro děti, které dokáží dovádět stále dokola. Navazuje obří Lanové centrum pro malé i velké a také odvážné, protože se pohybujete v několika metrech nad zemí. Obří houpačky v různých variantách potěší opět každého návštěvníka. Bludiště podzemní i nadzemní umožňují dětem zažít napětí i trochu strachu a především dobrou orientaci ve tmě nebo s malým osvětlením baterek. Děti ve tmě křičí, straší se, hecují, ale rozhodně se pobaví. Hrad je fascinující mnohostranným využitím prolézání, podlézání, běhání, skluzavek i v překonání několika pater výškového rozdílu. Děti jsou jak v mraveništi, neustále pobíhají a hledají nové cesty úniku. Pro starší děti i rodiče je jistě lákadlem tankodrom. Už jen nástup do tanku prožíváte s očekáváním, co bude následovat, natož když se ten kolos rozjede, za hromského zvuku. Přítomní chlapci byli úplně nadšení jízdou a říkali, že to bylo super.

Přiblížil se čas oběda, který je možné v parku prožít na mnoha přírodních místech se širokou nabídkou teplých i studených, sladkých i slaných pokrmů. Zmrzlina na závěr je taktéž k dispozici v široké nabídce.

Země prasátka Pigy je určena těm nejmenším návštěvníkům a také se mají na co těšit. Roztomilý hrad, plný průlezů a výlezu, překonání výšky pomocí lanových pater a nakonec roztomilý úsměv prcka z věžičky na hradě. Lanové centrum pro nejmenší, je prvním setkáním pohybu po lanech, děti si zkusí různé varianty průchodu. Houpačky několika tvarů, mini trampolína i závěsné koše, kde se pobaví i rodiče se svými ratolestmi.

Program v parku je doplněn několika odpoledními vystoupeními, my jsme navštívili výcvik psů a bylo na co se dívat. Poslušnost pejsků i odvahu psovodů děti sledovaly s velkým zájmem i napětím. Hon na zloděje, proskakování hořícího rámu a chycení útočníka. Poutavá hodinová ukázka práce člověka se zvířetem v Amfiteátru. Následovala prohlídka Mini ZOO, pobíhání dětských návštěvníků mezi kozičkami je dobrodružné pro děti, pro zvířátka již méně. Nakonec Lesní stezka se zajímavými a naučnými úkoly.

V parku se můžete pohybovat opravdu celý den a nudit se rozhodně nebudete, obzvláště v případě krásného počasí, což se vydařilo nám. Děti i rodiče odjížděli nadšení s příslibem, že se do parku určitě vrátí.

Náš jednodenní zážitkový výlet se vydařil. Děkujeme všem účastníkům, dozorujícím rodičům i naší domovské obci Stašov za finanční podporu, díky níž jsme si užili den zábavy i poznání.

Autorka: Renata Vacková


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2019  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet