Naše škola disponuje nadstandardním vybavením v oblasti informatiky, tělesné výchovy, pracovních činností, výtvarné výchovy a některých přírodovědných oborů. Stabilizovaný a zkušený pedagogický sbor, který tvoří většinou kvalifikovaní a aprobovaní učitelé, je schopen zajistit kvalitní vzdělání žáků.

Aktuality

21.02.2020

MASOPUST PRO 1. A 2. TŘÍDY

S blížícím se tradičním masopustním veselím uspořádal školní parlament 2. stupně (SVAPS) akci pro...
20.02.2020

Plavci ze 3. C

Žáci 3. C úspěšně zakončili plavecký výcvik v berounské Laguně. Po absolvování deseti dvouhodinových...
20.02.2020

Objevujeme neživou přírodu

Na přírodovědném kroužku se zabýváme neživou přírodou. Nejlépe je přiblížit dětem tuto část formou...
20.02.2020

Tvoření nás baví

Při pracovních činnostech zkoumáme různé druhy materiálů. Nyní pracujeme s papírem a tvoříme...
05.02.2020

Prvouka v 1. B

V prvouce si povídáme o lidském těle. Při skupinové práci jsme si vyzkoušeli, jak umíme lidské tělo...

29.09.2014 - Mirakulum poprvé


Mirakulum - jednodenní zážitkový výlet 27. 9. 2014

Zábavný park Mirakulum byl cílem jednodenního zážitkového výletu spolku Bobříkov ze Stašova. Padesát účastníků ze Stašova, Berouna i Rudné se sešlo v sobotu ráno 27. 9. 2014 v dobré náladě a společně jsme vyrazili směr Milovice. Počasí nám přálo a my jsme prožili den zábavy v prosluněné přírodě.

Mirakulum je největší park zábavy pro děti i rodiče v republice. Po vstupu Vás uvítají obří trampolíny pro děti, které dokáží dovádět stále dokola. Navazuje obří Lanové centrum pro malé i velké a také odvážné, protože se pohybujete v několika metrech nad zemí. Obří houpačky v různých variantách potěší opět každého návštěvníka. Bludiště podzemní i nadzemní umožňují dětem zažít napětí i trochu strachu a především dobrou orientaci ve tmě nebo s malým osvětlením baterek. Děti ve tmě křičí, straší se, hecují, ale rozhodně se pobaví. Hrad je fascinující mnohostranným využitím prolézání, podlézání, běhání, skluzavek i v překonání několika pater výškového rozdílu. Děti jsou jak v mraveništi, neustále pobíhají a hledají nové cesty úniku. Pro starší děti i rodiče je jistě lákadlem tankodrom. Už jen nástup do tanku prožíváte s očekáváním, co bude následovat, natož když se ten kolos rozjede, za hromského zvuku. Přítomní chlapci byli úplně nadšení jízdou a říkali, že to bylo super.

Přiblížil se čas oběda, který je možné v parku prožít na mnoha přírodních místech se širokou nabídkou teplých i studených, sladkých i slaných pokrmů. Zmrzlina na závěr je taktéž k dispozici v široké nabídce.

Země prasátka Pigy je určena těm nejmenším návštěvníkům a také se mají na co těšit. Roztomilý hrad, plný průlezů a výlezu, překonání výšky pomocí lanových pater a nakonec roztomilý úsměv prcka z věžičky na hradě. Lanové centrum pro nejmenší, je prvním setkáním pohybu po lanech, děti si zkusí různé varianty průchodu. Houpačky několika tvarů, mini trampolína i závěsné koše, kde se pobaví i rodiče se svými ratolestmi.

Program v parku je doplněn několika odpoledními vystoupeními, my jsme navštívili výcvik psů a bylo na co se dívat. Poslušnost pejsků i odvahu psovodů děti sledovaly s velkým zájmem i napětím. Hon na zloděje, proskakování hořícího rámu a chycení útočníka. Poutavá hodinová ukázka práce člověka se zvířetem v Amfiteátru. Následovala prohlídka Mini ZOO, pobíhání dětských návštěvníků mezi kozičkami je dobrodružné pro děti, pro zvířátka již méně. Nakonec Lesní stezka se zajímavými a naučnými úkoly.

V parku se můžete pohybovat opravdu celý den a nudit se rozhodně nebudete, obzvláště v případě krásného počasí, což se vydařilo nám. Děti i rodiče odjížděli nadšení s příslibem, že se do parku určitě vrátí.

Náš jednodenní zážitkový výlet se vydařil. Děkujeme všem účastníkům, dozorujícím rodičům i naší domovské obci Stašov za finanční podporu, díky níž jsme si užili den zábavy i poznání.

Autorka: Renata Vacková


Fotogalerie:

Copyright © 2010-2020  |  2. základní škola a mateřská škola, Beroun, Preislerova 1335
Developed by Kinet