2. ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLABEROUN, PREISLEROVA 1335

Projekty SVAPS 2019/2020

Masopust pro žáky 1. a 2. tříd

S blížícím se tradičním masopustním veselím uspořádal školní parlament 2. stupně (SVAPS) akci pro žáky 1. a 2. tříd. Ta se konala ve čtvrtek 20. února 2020. Děti, z nichž většina přišla v krásných maskách, prošly celkem 5 stanovišti, na kterých je čekaly různé aktivity připravované členy parlamentu.

Na 1. stanovišti se žáci dozvěděli, co je masopust, jak se slaví, které masky jsou pro masopust typické a také si vysvětlili některé pranostiky související právě s obdobím masopustu. Poté se děti rozdělily do 4 skupin a pokračovaly směrem do tělocvičny, kde byla další čtyři stanoviště. Děti zde vyráběly masky (na výběr měly hned tři – prasátko, medvídka a příšerku), poté odpovídaly na kvízové otázky, které ověřovaly, co všechno si zapamatovaly z úvodního povídání o masopustu. Následovalo skládání masopustního puzzle a tancování polky. Závěrem proběhlo focení, děti dostaly pamětní list a sladkou dobrotu.

Vánoční tvoření pro berounskou nemocnici

Ve středu 4. prosince se po vyučování v učebně výtvarné výchovy postupně sešlo přibližně 50 žáků 2. stupně, aby pod vedením školního parlamentu a paní učitelek Vágnerové a Kostečkové vyrobili vánoční dekorace, svícny a přání pro pacienty z Oddělení následné péče v berounské nemocnici. Během tvořivého odpoledne, které probíhalo ve velmi přátelské atmosféře, stihli udělat téměř 200 výrobků.

Předání nemocnici proběhlo o týden později, tedy 12. prosince. Jednalo se o velmi milé setkání s jednou ze sestřiček zmíněného oddělení.

Černobílý den

V úterý 8. 10. sladila většina školy své oblečení do dvou barev – černé a bílé. K vidění byly zajímavé outfity, někteří se do toho vrhli doslova po ponožky a několik dívek přizpůsobilo dokonce i líčení.